Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
755819 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237
 

PRACE TYNKARSKIE ROZPOCZĘTE!

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W końcu oficjalnie mogę ogłosić, że tynki zostały rozpoczęte. Od ubiegłej soboty pan tynkarz wraz z pomocnikami zwoził sprzęt na budowę, zabezpieczał, co trzeba i robił zakupy. Dziś trwa tynkowanie - panowie wykonują tynki wapienno-cementowe ręcznie, więc trochę to potrwa, ale nam się w tym przypadku nie spieszy blog budowlany - mojabudowa.pl.  Niestety, nie możemy być świadkami tego wydarzenia, więc zdjęcia będą dopiero, gdy mój mąż poleci do Polski na zwiady. Obecnie nadzór nad pracami sprawuje moja teściowa. Oczywiście wszyscy budujący na odległość wiedzą, jaki to stres dla inwestora, gdy ten nie może być na miejscu wydarzeń, ale powoli się do tego przyzwyczajamy. Sama nie mogę się doczekać efektu - mam jedynie nadzieję, że będziemy z niego zadowoleni w 100% blog budowlany - mojabudowa.pl.


JAKI KOLOR OKIEN DO ANTAŁKA?

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na wiosnę planujemy wstawić okna. Zrobiliśmy kilka wycen w różnych firmach - najtaniej wypada Drutex, ale niezłą ofertę przedstawił też Vetrex ze swoimi nowościami. Mamy kilka miesięcy na to, by podjąć ostateczną decyzję  - Drutex ma własne profile, firma ta cieszy się dużą popularnością, natomiast Vetrex stosuje profile Veka, które z kolei uchodzą za jedne z najlepszych...

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia wyboru koloru stolarki okiennej - wiem jedno - mają być to okna w kolorze drewna - tylko teraz tak - wybrać popularny złoty dąb (który zresztą podoba mi się),  czy zaszaleć i pojść w innym kierunku? Zastanawiam się tylko dlatego, ponieważ mam stosunkowo małe okna - myślę zatem o jasnym kolorze drewna, by je optycznie powiększyć. Obie firmy (Drutex, Vetrex) mają w swojej ofercie okna w kolorze jasny dąb - udało mi się nawet zobaczyć te kolory okien na żywo w pewnym apartamecie i sfotografować. Oto one:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Planuję dachówkę w kolorze brązowym - raczej ciemnym, we wnętrzach jasne ściany i podłogi. W oryginalnym projekcie Antałek ma białą elewację (moja będzie biała bądź ecru ), ciemny dach i kontrastowo jasną stolarkę. Podoba mi się to zestawienie, ale nie bardzo wiem, czy na żywo faktycznie dobrze to wyjdzie.

Proszę Was, Drodzy Blogowicze, o rady i sugestie w tej kwestii, a może ktoś z Was ma okna w kolorze jasny dąb i mógłby pokazać to na zdjęciach blog budowlany - mojabudowa.pl.


PO URLOPIE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Długo mnie tu nie było, ponieważ w czasie naszego pobytu w Polsce na budowie fizycznie nic się nie zmieniło. Spotkaliśmy się z panem elektrykiem i dopracowaliśmy szczegóły, pan Grzegorz zainstaluje nam dodatkowo zewnętrzne lampy halogenowe z czujkami - to dla bezpieczeństwa - sąsiadom łatwiej będzie pilnować naszego domu, gdy włączy się po zmroku światło. Na dzień dzisiejszy mogę się jedynie pochwalić światłem w piwnicy:

 

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poza tym spotkaliśmy się także z hydraulikiem i przełożyliśmy prace hydrauliczne na wiosnę. Do tej pory muszę wszystko dopracować - mam wiedzieć, co gdzie chcę mieć, jakie rodzaje baterii, jaki prysznic i odpływ w łazience, co w kuchni itd. itp. Mam więc o czym myśleć...

Najważniejsze, co udało nam się załatwić w czasie urlopu, to znalezienie tynkarza!!! I tu musze się pochwalić, że to ja znalazłam fachowca, siedząc u fryzjerablog budowlany - mojabudowa.pl. Okazało się, że moja fryzjerka była na podobnym etapie budowy - wówczas skończyły się u niej właśnie tynki. Pani Ania była tak miła, że pokazała nam u siebie świeżutkie tynki wapienno - cementowe. Bardzo spodobało nam się ich wykonanie, więc  od razu umówiliśmy się z panem tynkarzem. Niestety, miał zajęty termin i wcisnął nas na wrzesień. Koszt robocizny bez materiałów to 16 zł/m kw. Myślę, że cena jest do przyjęcia, prawda?

W tym tygodniu mąż skontaktował się z fachowcem - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tynkarz wejdzie na naszą budowę w tę sobotę! Mam nadzieję, że nasze tynki wyjdą równie ładnie jak u pani Ani blog budowlany - mojabudowa.pl - na razie nie chcę zapeszać. W październiku mąż poleci do Polski na zwiady i wtedy będą mogła wstawić fotki. Trzymajcie kciuki Drodzy Blogowicze! Pozdrawiam.