Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
755819 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

O TYM, CO JESZCZE ZROBILIŚMY W CZASIE URLOPU :)

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, nie mam czasu na to, by do Was zajrzec ani by uzupełnic blog blog budowlany - mojabudowa.pl - przepraszam za zaległości!

Nie zamówiliśmy jeszcze naszego miksera KitchenAid, ponieważ wciąż nie mogę zdecydowac się na kolor!!!!!! Nie wiedziałam, że to będzie takie trudne blog budowlany - mojabudowa.pl - doszłam jednak do wniosku, że ten robot nie ma się wtapiac w tło - będzie się wyróżniał, tylko jeszcze nie wiem, jakim kolorem, hi, hi. W każdym razie dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi i sugestie!!!!

Tak na szybko - zanim wjechał do nas sprzęt, by wykopac ogromny rów pod rury kanalizacyjne, musieliśmy zrobic porządek z blaszanym garażem.

Blaszak był z nami od początku budowy, a może i jeszcze wcześniej. Przez ten czas wrósł w ziemię i biedak trochę ucierpiał - blacha miejscami została podziurawiona, dach wielokrotnie  łatany - z pewnością garaż nie nadawał się do sprzedaży. Trzeba było go pociąc i usunąc całą jego zawartośc!!!

I tu pojawił się problem - nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, ile rzeczy nazbierało się przez te wszystkie lata! Szok blog budowlany - mojabudowa.pl!!!

Usunięcie tego  bałaganu zajęło nam  4 dni ciężkiej pracy. Pomagała nam prawie cała rodzinka, a najbardziej mój tata  - za co dziękuję bardzo blog budowlany - mojabudowa.pl.

Dodam, że ta akcja w ogóle nie była w planach, podobnie zresztą  jak kanalizacja blog budowlany - mojabudowa.pl.

Fotorelacja

Materiały, które przydadzą nam się jeszcze, składowaliśmy za domem:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Śmieci z blaszaka układaliśmy w innym miejscu - wszystko zostało wywiezione na wysypisko śmieci! Pocięta blacha - na złom.

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W międzyczasie robiłam też porządki w domu - po ostatniej wizycie tynkarza, który obrabiał wstawione w maju okna, nie zdążyłam posprzątac - miałam zatem co robic - tyle śmieci uzbierało się w domu:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Efekt - brak śmieci w domu, w blaszaku i wokoł budynku. Brak również i samego blaszaka:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Poza tym Tomek uszczelnił pianką drzwi tarasowe:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

A nasz elektryk zainstalował ostatnie lampy na czujnik ruchu (działają po zmierzchu i są świetne - tym bardziej, że nasza ulica nie jest jeszcze oświetlona) - w maju dom zyskał lampy z przodu, a tym razem doszły  z tyłu budynku:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W tym wpisie to już wszystko - cieszymy się, że zrobiliśmy coś, czego w ogóle nie zakładaliśmy!

Buziaki blog budowlany - mojabudowa.pl

 


KITCHEN AID - JAKI KOLOR???

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, jakiś czas temu obchodziliśmy z Tomkiem urodziny - imprezkę zrobiliśmy w naszym domu ( były nawet tańce!!! ).

W tym roku postanowiliśmy sprawic sobie na prezent robot kuchenny Kitchen Aid.

Od dawna mi się ten robot podobał, ale jak zobaczyłam go na żywo u naszej Madzi (Magda z Gammy), u której byliśmy w lipcu z wizytą, to padłam i stwierdziłam, że muszę go miec blog budowlany - mojabudowa.pl...

Gdy rodzinka dowiedziała się, na co zbieramy, od razu każdy zamiast prezentu przyszedł z kopertą - kochani są blog budowlany - mojabudowa.pl. I tak dzięki temu uzbierałą nam się pewna sumka, za którą możemy kupic sobie wymarzony mikser!!!!

Ale baba jak to baba - kasę na robot ma, to od razu pojawił się inny problem - jaki wybrac kolor blog budowlany - mojabudowa.pl..........

Nasza kuchnia będzie jasna - białe lub szare meble, raczej czarny blat dla kontrastu, byc może moja pasiasta tapeta z next home na ścianie, panele w kolorze okien na podłodze - dodatki srebrne (mam na myśli klamkę okienną, uchwyty, sprzęt AGD). Na ścianie między blatem a wiszącymi szafkami widzę czarną moazikę mieniąca się różnymi kolorami...

Po głowie chodzą mi takie kolory:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Głosujcie - weźcie pod uwagę mój styl i ulubione kolory. Ja się tylko zastanawiam nad tym, czy lepiej wpisac ten mikser w tło, czyli wybrac szary, czy też raczej zaszalec i wybrac jeden z moich ulubionych kolorów - fioletowy lub kobaltowy blog budowlany - mojabudowa.pl.

Na szczęście każdy z tych kolorów podoba się Tomkowi, więc problem przekonywania męża mam z głowy!

Liczę na Waszą pomoc!

blog budowlany - mojabudowa.pl


NA SKRÓTY, CZYLI WPIS O KANALIZACJI :)

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dlaczego na skróty? Zaraz zobaczycie. To będzie wpis w kilku odsłonach blog budowlany - mojabudowa.pl.

ODSŁONA I

Ponad 2 lata temu doprowadziliśmy do naszego domu wodę i wyprowadziliśmy z budynku rury kanalizacyjne. Całą robotę wykonali nam poleceni przez znajomą pracownicy wodociągów miejskich.  Panowie byli solidni i naprawdę szybcy, a co najważniejsze - oprócz wykonanej roboty, również oni zajęli się dokumentacją.  Poszło zatem szybko i gładko blog budowlany - mojabudowa.pl.

ODSŁONA II

Mniej więcej 2 lata temu na naszej ulicy rozpoczęto inwestycję zwaną KANALIZACJĄ. Wszystko działo się w czasie jednego z naszych urlopów, więc z zadowoleniem patrzyliśmy, jak wydłuża się nitka kanalizacyjna w kierunku naszego domu. Wtedy po raz pierwszy obudziła się w nas nadzieja - wkrótce będziemy mogli podłączyc sie do studzienki kanalizacyjnej!

ODSŁONA III

Niestety, jakiś czas temu  dowiedzieliśmy się, że inwestycja została wstrzymana z powodu braku funduszy blog budowlany - mojabudowa.pl - ostatnia studzienka zatrzymała się na skrzyżowaniu (za naszym blaszakiem):

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Na początku tego roku poruszałam już temat nieszczęsnej kanalizacji:

http://www.kasiaros.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=1&rok=2011&page=2

ODSŁONA IV

W czasie tego urlopu chcieliśmy załatwic sobie dokumentację - zaczęły się nasze wycieczki po urzędach. Rzeczywistośc wyglądała tak - wysyłano nas z pokoju do pokoju - ale i tak niczego nowego te nasze wyprawy w sprawę kanalizacji nie wniosły.

Chodziło nam o to, by uzyskac pozwolenie na podłączenie się do istniejącej studzienki - jest ona co prawda dośc daleko od naszego domu - ok. 25 metrów, ale znudziło nas czekanie na wznowienie inwestycji!

W wodociągach znowu nas odesłano do kogoś innego - nerwy zaczęły nam puszczac blog budowlany - mojabudowa.pl

ODSŁONA V

Tomek wpadł na pomysł, by zadzwonic do pana, który nam podciągnął wodę do domu i wyprowadził rury kanalizacyjne - w końcu byli to pracownicy wodociągów i może oni mogliby nam pomóc blog budowlany - mojabudowa.pl.

Pan R. od razu przypomniał sobie naszą budowę i wiedział, w ktorym miejscu kończy się kanalizacja na osiedlu - żaden bufon zza biurka - zwykły pracownik, a jak dobrze poinformowany blog budowlany - mojabudowa.pl. Przez telefon powiedział, że wpadnie z chłopakami za kilka dni i zrobi nam tę kanalizację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ODSŁONA VI

W piątek 12 sierpnia na naszą działkę wjechał taki sprzęt:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Panowie zajęli się wszystkim - wykopaniem ogromnego rowu sięgającego ponad 5 metrów głębokości, zamknięciem drogi, doprowadzeniem kanalizacji i zrobieniem całej dokumentacji wraz z odbiorem. Koszt tej inwestycji - 4 tysiące złotych.

Efekt:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W życiu nie pomyślelibyśmy, że uda nam się w czasie tego urlopu zrobic kanalizację!!! Liczyliśmy jedynie na to, że może dostaniemy pozwolenie na przyłączenie się do istniejącej studzienki......

Wszystko, jak widac, zależy od tego, na jakich ludzi się trafi i jaką drogą się pójdzie - nie zawsze warto włuczyc się po urzędach i prosic o łaskę blog budowlany - mojabudowa.pl - my poszlismy na wielkie skróty i dzięki temu posunięciu w ciągu niespełna 2 dni mieliśmy kanalizację!!!

Zanim jednak przystępiono do tej inwestycji czekała nas wielka robota związana z usunięciem blaszanego garażu, który stał dokładnie w miejscu przechodzenia  rur kanalizacyjnych, ale o tym w następnym wpisie.

Pozdrawiam ciepło. Kasia - szczęśliwa posiadaczka kanalizacji blog budowlany - mojabudowa.pl.


CEGŁA NA BIS

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zanim napiszę, co jeszcze udało nam się zrobic w czasie urlopu, muszę koniecznie pochwalic się Wam pewną superwiadomością!

Otóż, jak na pewno pamiętacie, mam w sypialni fragment nieotynkowanej ściany - jest to komin wymurowany ze starej poniemieckiej cegły.

Cały czas chciałam, by tej cegły znalazło się więcej w tym pomieszczeniu - marzyłam o ceglanej ściance działowej do garderoby....ale nie byliśmy pewni, czy taką ściankę można w sypialni wymurowac.

W czasie wizyty  naszego kierownika zapytałam go o tę ściankę i Kierbud powiedział, że NIE MA NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU blog budowlany - mojabudowa.pl  - będę miała więcej cegły w sypialni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na dobranoc wrzucę kilka fotek - ostatnio polubiłam fotografowanie, hi, hi   blog budowlany - mojabudowa.pl

1. Cegła w sypialni i moja dizajnerska drabina:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

2. Miejsce, w którym powstanie ceglana ścianka działowa:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

3. Moje ukochane okna w sypialni - dają mnóstwo światła:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

4. Nad oknami szeroki okap dachowy - to też mi się bardzo podoba:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

To tyle na dzisiaj blog budowlany - mojabudowa.pl .

I wiecie co - nie mogę się doczekac wykańczania mojego domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Pow. użytkowa: 139.4 m²
Pow. użytkowa: 133 m²
Pow. użytkowa: 64.8 m²
Pow. użytkowa: 85.8 m²