Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
753052 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

PODŁOGÓWKA - I CO DALEJ?

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Sprawa podłogi na parterze była przez nas omawiana setki, a może nawet tysiące razy. Był to też nasz największy problem i powód do nieustannych sprzeczek blog budowlany - mojabudowa.pl - mieliśmy bowiem w tej kwestii  dwa różne punkty widzenia - otóż mąż od początku chciał gres, a ja jesionowe dechy!!!

Nasz dom nie jest duży - tym razem zgodnie ustaliliśmy, że na całym dole ma byc  jednolita podłoga - by optycznie powiększyc powierzchnię i by nie robic dziwnych podziałów - to może fajnie wyglądac na dużym metrażu - u nas raczej odpada!

Jednak ja nie mogłam pogodzic się z tym, że będę miała na parterze kafelki, wiecie już przecież, że za nimi nie przepadam blog budowlany - mojabudowa.pl - a Tomek upierał się, że z deskami to będzie tylko problem i za nic nie chciał się zgodzic na moją jesionową podłogę!!!

Sprawa ucichła, a my wynajęliśmy dom, gdzie w salonie na podłodze były drewniane panele - bardzo mi się one podobały, jednak po 2 latach użytkowania "nasze" deski już nie wyglądały tak fajnie - były mocno porysowane blog budowlany - mojabudowa.pl - to był punkt dla Tomka blog budowlany - mojabudowa.pl.

Później doszliśmy do wniosku, że jednak chcemy  podłogówkę w większej części domu - w efekcie tylko sypialnie są jej pozbawione. To był już drugi argument za tym, by zrezygnowac z mojego ukochanego parkietu!

Jakiś rok temu wybraliśmy się do sklepu, by kupic farby (chcieliśmy odmalowac  nowo wynajęty dom )okazało się , że pracuje tam Tomka kolega, a spotkaliśmy go w dziale z podłogami blog budowlany - mojabudowa.pl.

Wtedy właśnie Karol podpowiedział nam inne rozwiązanie -  podłogówka wcale nie musi oznaczac  gresu na podłodze  - polecił nam dobrej jakości panele firmy Balterio - zwrócił uwagę na to, że są one odporne na kobiece szpilki, zarysowania, wilgoc, dzięki czemu świetnie nadają się też do kuchni!  Najważniejsze jest jednak to, że Karol nie mówił tego tylko jako sprzedawca, ale również jako użytkownik tych paneli. Oczywiście sprawdziłam też w necie opinie na ich temat -  są bardzo pozytywne!

Niestety, mają one jedną wadę - wysoką cenę!!!  Mimo że nie mamy dużego metrażu, to i tak ich koszt będzie spory blog budowlany - mojabudowa.pl - dlatego nie wiem, czy warto tyle inwestowac w panele - podobno mają byc na lata, ale ...to w końcu tylko panele.

Cóż, po raz kolejny przekonuję się, że za to, co się człowiekowi szczególnie podoba, trzeba płacic ciężkie pieniądze!

Oto nasze wymarzone panele Balterio (z V-fugą) :

http://www.balterio.com/home.php?lang=pl&con=eu

http://www.balterio.com/finish.php?fid=2&con=eu&lang=pl

Jedna z forumowiczek ma te panele na podłodze i bardzo sobie je chwali - poleca z czystym sumieniem - a tak wygladają u niej w mieszkaniu:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 Znalazłam jeszcze takie zdjęcia tych paneli:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Jak myślicie - warto inwestowac w tego rodzaju panele? Wyglądem trudno je odróżnic od desek, są też od nich bardziej funkcjonalne. Z drugiej jednak strony drewno to drewno - nic nie jest w stanie go zastąpic. Oczywiście u nas, z racji podłogówki, wszelkie drewniane parkiety odpadają, nie ryzykowałabym tak bardzo - pytanie więc brzmi - czy warto wydac kupę kasy na panele z najwyższej półki? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Oczywiście na górze byłyby już tańsze podłogi - tam nie chodzi się w butach i nie urządza imprez, nie ma też wyjścia na taras i ogród  blog budowlany - mojabudowa.pl.   Z góry dziękuję Wam za wszelkie sugestie! Pozdrawiam!

 

Właśnie znalazłam fajny wątek na FM - dla wszystkich, którzy wciąż  zastanawiają się nad rodzajem podłóg w swoich domkach:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?136211-Co-Wam-si%C4%99-sprawdzi%C5%82o-albo-NIE-na-pod%C5%82ogach

 

 

 

 


TAPETA DO WIATROŁAPU

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zaszalałam i kupiłam dziś w Next Home tapetę do wiatrołapu - wiem, że to troche za szybko, ale mam już obraz wiatrołapu, szukałam czegoś jasnego i "przestrzennego" i przypadkowo natknęłam się na tę tapetę:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wcześniej kilka razy patrzyłam na nią w rolce i nie zrobiła ona na mnie większego wrażenia, ale niedawno Next Home zmienił wystrój na kolekcję jesienno-zimową i na jednej ze ścian znalazła się właśnie ta tapeta - Checker 3D blocks blog budowlany - mojabudowa.pl - na żywo wygląda rewelacyjnie - bardzo powiększa pomieszczenie, jest inna niż zwykłe tapety, idealna do mojego malutkiego wiatrołapu!!!  Kolor - biało-szary blog budowlany - mojabudowa.pl - do tego szary gres na podłogę i powinno wyglądac dobrze!

Tutaj podaję linka do stronki z tą tapetą - można zrobic sobie powiększenie, choc i tak nawet większe zdjęcie nie oddaje jej uroku - w realu aż chce się ją dotknąc i sprawdzic, czy to faktycznie tapeta blog budowlany - mojabudowa.pl:

 

 http://search.nextdirect.com/shop/cat/133/gatt1/4/24?nxti=0&nxtv=000&isort=bst&lang=en&country=ie&curr=EUR

 


BIAŁE DRZWI - INSPIRACJE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ostatnio złapałam się na tym, że zaczynam "przesiąkac" stylem wyspiarskim.  Myślę, że mój kilkuletni pobyt w Irlandii nie pozostanie bez znaczenia w urządzaniu mojego domu w Polsce  - zaczynam już powoli kupowac różne dodatki do domu, podoba mi się wiele z zastosowanych tu rozwiązań.

Bardzo popularne na wyspach są m.in. białe drzwi i białe listwy przypodłogowe, do tego często spotkac można białe schody / poręcze....taki zestaw mam właśnie w swoim obecnym domku, tyle że wynajęliśmy go w stanie totalnego zniszczenia przez poprzednich lokatorów (Irlandczycy z reguły nie dbają o swoje domy) i musieliśmy sami doprowadzic dom do stanu użyteczności - inaczej nie mogłabym tu normalnie egzystowac!

Coraz poważniej myślę więc o tym, czy nie zrobic u siebie takiego zestawu - białe drzwi i białe listwy - bardzo mi się to podoba, tylko zastanawiam się, jak to będzie współgrało z kolorowymi oknami (winchester) - kwestia do przemyślenia blog budowlany - mojabudowa.pl.

Bączki, m.in. specjalnie dla Ciebie kilka inspiracji - wybranych na szybko, bez podawania firm.

Oto, co mi się podoba:

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany  

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Białe drzwi na pewno optycznie będą powiększały małe pomieszczenia - mój dom jest mały, zatem ciemne typu wenge w ogóle nie wchodzą w rachubę.  Jeśli zdecyduję się na drzwi w kolorze drewna, to na pewno będą one jasne - tak jak podłogi i okna (winchester) blog budowlany - mojabudowa.pl. Dodam jeszcze, że na dole potrzebuję drzwi do wiatrołapu, łazienki, biura i piwnicy - kuchnia i salon bezdrzwiowe blog budowlany - mojabudowa.pl!

A co Wy myślicie o moim pomyśle z białymi drzwiami i jak  to - Waszym zdaniem - będzie współgrało z kolorowymi oknami? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

 

 


OKNA DACHOWE - POCZĄTEK

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

We wcześniejszym wpisie wspomniałam tylko, że wybraliśmy okna dachowe firmy Velux. Początkowo planowaliśmy okna Fakro z klamką na dole, ale na miejscu mąż stwierdził, że skoro są to okna do pokoju dziecinnego (liczymy jeszcze po cichu na jakiegoś brzdąca), to musi byc bezpiecznie i klamka ma byc na górze blog budowlany - mojabudowa.pl.

Nie upierałam się długo, bo - po pierwsze mąż powiedział, że on będzie te okna otwierał (dzięki rekuperatorowi nie trzeba będzie jednak otwierac ich często - chyba że do umycia) i - po drugie - spodobała mi się sztanga zamiast klamki blog budowlany - mojabudowa.pl. Różnica w cenie między Veluxem a Fakro była zaledwie 100 zł, więc koszt nie miał tu żadnego znaczenia.

Okna wstawiane były dokładnie w dniu naszego wyjazdu do Irlandii, przez co tylko tyle zobaczyliśmy:

* przygotowanie otworu pod okna

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

* okna w paczce

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Z niecierpliwością czekamy na przyjazd moich rodziców na budowę - tata obfotografuje skończony dach i wstawione okna i we wrześniu prześle nam fotki blog budowlany - mojabudowa.pl.

PS - w październiku znowu lecę do Polski -już dostałam urlop - yuppi!!!!!!!!

ERRATA - DLA ROMKI:

Na zdjęciach tej sztangi nie widac, bo okna były niezłożone - ale tak to wyglada:

mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany