Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
755819 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

ROPOCZYNAMY URLOP :D

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak się cieszę - w końcu nadszedł ten dzień!

Za chwilę ostatni wypad do miasta po ostatnie upominki dla rodzinki, a potem szybkie pakowanko i fiuuuuuuuuuu do Polski blog budowlany - mojabudowa.pl.

A jutro - wstawiają nam okna - dopóki nie zobaczę, to chyba nie uwierzę - tak niewierna Katarzyna ze mnie, ale bojeę się zapeszac!!!

Kochani, jak to na urlopie, trudno mi będzie do Was zaglądac, postaram się jednak zdac relację po montażu okien, ale fotki pewnie będą po przyjeździe blog budowlany - mojabudowa.pl.

Mam nadzieję, że będziecie za mną choc troszkę tęsknic!!!

Ach, jak się cieszę, pędzę do tego miasta, bo się nie wyrobię z pakowaniem.!!!

Jeszcze tu do Was dziś zajrzę, bo lot jest wieczorkiem. Oczywiście nasze wyspiarskie słoneczko zabieram ze sobą blog budowlany - mojabudowa.pl.

Buziaki blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl


MONTAŻ OKIEN W ŚCIANIE TRÓJWARSTWOWEJ

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, święta, święta i po świętach, tyle że kilogramów przybyło blog budowlany - mojabudowa.pl, ale kochanego ciała nigdy nie za dużo, więc nie będę się tym przejmowała - o zbędnych kilogramach pomyślę jutro, a tymczasem muszę znaleźc jakieś ciekawe artykuły na temat montażu okien w ścianie trójwarstwowej.

Pamiętam bowiem, jak pan z Vetrexu był u nas po raz pierwszy na pomiarze okien i zwrócił uwagę na to, że dawno już nie widział tak wybudowanego domu - chodziło mu o nasze ściany - pustak cały, styropian, pustak połówka, czyli ściana trójwarstwowa. Już wtedy zaświeciła mi się żarówka - muszę wiedziec, jak się montuje okna w takich ścianach, żeby nam montażu nie zepsuli blog budowlany - mojabudowa.pl - bo jak powszechnie wiadomo - nawet najlepsze technologicznie okna może zepsuc zły montaż !!!

Tak wygląda nasza ściana (stare zdjęcie):

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

To, co znalazłam w necie na temat, który mnie interesuje:

 

 

 

Sposób osadzenia okien jest zdeterminowany rodzajem ścian w jakich one będą montowane. Generalną zasadą jest maksymalne wydłużenie drogi ucieczki ciepła z wnętrza pomieszczenia na zewnątrz budynku. W tym celu każde okno po stronie zewnętrznej powinno posiadać węgarek, czyli wystającą z boków i góry warstwę ściany osłaniającą styk okna ze ścianą (patrz rysunki poniżej). Ponadto szczeliny pomiędzy oknem a wewnętrzną powierzchnią otworu okiennego należy wypełnić pianką poliuretanową pamiętając, że w trakcie wtryskiwania pianki okno powinno być zamknięte. Połączenie okna i ściany od strony zewnętrznej należy również uszczelnić silikonem.

 

Poniżej prezentujemy przykłady właściwego montowania okien w zależności od rodzaju ściany. 

 

 

Montaż okien w ścianie trójwarstwowej:

W przypadku montażu okna w ścianie trójwarstwowej powinno ono być osadzone dokładnie w płaszczyźnie ocieplenia i mocowane do ściany nośnej za pomocą kotew. Rysunek poniżej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

Źródło:    http://www.domprojekt.pl/Artykuly/Osadzanieokien.htm

 

**************************************************************************************************************************************************************************************

 

Przy osadzaniu okna należy dążyć do zminimalizowania powierzchni nieizolowanego ościeża. Dlatego też - w zależności od budowy ściany - ramę okienną trzeba mocować:


  • przy zewnętrznej płaszczyźnie warstwy nośnej (w ścianach dwuwarstwowych);

  • w grubości ocieplenia (w ścianach trójwarstwowych). Oczywiście okna nie można zamocować do wełny mineralnej czy styropianu, dlatego też w ścianach trójwarstwowych wykonuje się obramowanie z płyt OSB, pozwalające na stabilne zamocowanie ościeżnicy, a okno mocuje się do muru;

  • w 2/3-3/4 szerokości muru, licząc od strony wewnętrznej, w ścianach jednowarstwowych.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Z tych informacji wynika, że okno w naszej ścianie powinno byc osadzone w warstwie ocieplenia - piszą też o obramowaniu z płyt OSB - nie wiem, jak to powinno wyglądac, nie wiem też, czy fachowcy z Vetrexu montują okna w ten sposób - może powinnam zadzwonic i zapytac?

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Ściana trójwarstwowa to także taka, gdy zamiast zwykłego tynku daje się cegłę klinkierową jako elewację - próbuję sobie przypomniec, kto tak ma na blogu, ale bezskutecznie blog budowlany - mojabudowa.pl - może Wy wiecie? Proszę o pomoc - najbardziej zastanawiają mnie te płyty OSB blog budowlany - mojabudowa.pl....

PS -  montaż okien już w piątek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


WESOŁEGO ALLELUJA!

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, w przerwie między sprzątaniem a gotowaniem pragnę złożyc Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiejnocy !!!!

Z racji, że jest to blog budowlany - życzę Wam przede wszystkim tego, byście jak najszybciej przeprowadzili się do swoich wymarzonych domków, a tym, którzy już w nich mieszkają - samych cudownych chwil w nich spędzonych - dla wielu z Was będą to pierwsze święta w nowym domku blog budowlany - mojabudowa.pl.

W Wielkanocny poranek,
gdy po stole pokula się pisanka,
przebiegnie maślany baranek,
pojawi się bukszpanu wianek...
pomyśl o osobie, która Cie kocha, o Tobie pamięta,
i choć w odległych stronach spędza święta,
życzy Tobie świąt
zdrowych
i totalnie odlotowych.
Zająca bogatego, poniedziałku w wodę obfitego,
ubrania do suchej nitki przemoczonego,
a na co dzień spełnienia marzeń,
samych niezapomnianych wrażeń,
słonecznych dni i uśmiechu od ucha do ucha.

 

                                          mojabudowa.pl - blog budowlany
ZNALAZŁAM!!!!

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, zupełnie przypadkowo znalazłam kogoś, kto również buduje naszego Antałka blog budowlany - mojabudowa.pl - kiedyś szukałam, ale bezskutecznie.

Na portalu DOM.PL jest dwóch użytkowników budujących według naszego projektu, z tym że jeden buduje Antałka z garażem (Antałek Mobil), a drugi użytkownik jest w trakcie budowy oryginalnego Antałka, bez garażu.

Niestety, obaj nie mają tam galerii - zresztą, nie umiem się odnaleźc na tamtym portalu i nie bardzo wiem, jak tę galerię odszukac.

Nawet się zarejestrowałam i wysłałam komentarze z prośbą o zdjęcia, ale na razie nie dostałam żadnej odpowiedzi - tamci budujący nie cierpią na blogowicę, bo ostatnio byli aktywni kilka miesięcy temu (swoją drogą, jak ja bym wytrzymała bez blogowania kilka miesięcy blog budowlany - mojabudowa.pl)...

projekty bardzo popularne, ale są też i takie, które buduje się bardzo rzadko - do takich właśnie należy nasz Antałek - dla wielu jest zbyt małym domkiem i do tego nie ma garażu, no, chyba że ktoś wybierze tę wersję z garażem (jest dużo nowsza!)  - nasza narożna działka i jej obwarowania nam na to nie pozwalały, dlatego od początku szukaliśmy projektu bez garażu.

Wracając do sedna sprawy, fajnie jest wiedziec, że jednak ktoś jeszcze buduje ten domek - ciekawa jestem, jakie zostały wprowadzone zmiany, jaka będzie elewacja, wnętrza itp.

Z niecierpliwością zatem czekam na jakiś znak ze strony budujących inne Antałki blog budowlany - mojabudowa.pl.

PS - kiedyś dostałam kilka maili odnośnie tego projektu - byc może to ktoś, kto wcześniej do mnie pisał, dziś buduje ten dom?

DOBRANOC blog budowlany - mojabudowa.pl