Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
758763 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

MOZAIKA W KUCHNI I ŁAZIENCE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Do kolejnego urlopu zostały 3 miesiące, a to oznacza, że przez te 3 długie miesiące nic się u nas na budowie nie będzie działo blog budowlany - mojabudowa.pl. Jedyne, co musimy załatwić, to zamówić okna i umówić się na termin ich montażu oraz to samo należy zrobić z dachówką - wciąż jednak nie wiemy jeszcze, jaką wybrać!!!

W międzyczasie rozmyślam sobie nad wystrojem naszych wnętrz, ostatnio odwiedziłam nawet mój ulubiony sklep NextHome i zrobiłam małe zakupy w postaci 2 lampek nocnych do sypialni i świecznika blog budowlany - mojabudowa.pl.

Chciałabym większość rzeczy do wystroju domku kupić tutaj, bo z tego, co zaobserwowałam, są często tańsze niż w kraju, no i przede wszystkim inne!

Zdałam też sobie sprawę z tego, że nie lada wyzwaniem dla mnie będzie kupno lamp i kinkietów do domu, bo w sporych ilościach  kazałam sobie tego nawtykać - cóż lubię jasne wnętrza, a światło w pięknym żyrandolu daje niezły klimat. Niestety, te moje pomysły będą nas nieźle kosztować blog budowlany - mojabudowa.pl.

Kolejne moje "widzi mi się" to fakt, że ja nie przepadam za kafelkami i płytkami, dlatego szukam jakiejś alternatywy dla tych materiałów - w kuchni i łazience chcę je ograniczyć do minimum! Oczywiście najtańszym i najprostszym zastąpieniem płytek jest pomalowanie ścian specjanymi farbami - tak też pewnie zrobimy.

Z droższych i bardziej eleganckich rozwiązań podoba mi się  mozaika szklana - jest piękna, taka klimatyczna, dzięki mozaice nawet nowocześnie urządzone wnętrze może stać się naprawdę przytulne!

Problem w tym, że oglądałam takie mozaiki w Polsce i ich ceny prawie powaliły mnie z nóg - jak jeden nieduży kwadracik mozaiki szklanej może kosztować przeszło 100 zł blog budowlany - mojabudowa.pl!

Cóż, pomarzyć zawsze można, i to za darmo, więc wklejam kilka mozaikowych inspiracji.

 

W łazience, a nawet w salonie:

mojabudowa.pl - blog budowlany  mojabudowa.pl - blog budowlany  mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

I jeszcze mozaika w kuchni:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Chyba moja ulubiona - nowoczesna i elegancka:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Zastanawiam się tylko nad tym, dlaczego ta mozaika jest taka droga??? I w ogóle, dlaczego wszystko to, co mi się podoba, jest takie drogie??? Też tak macie? 

Pozdrawiam i życzę udanego długiego weekendu majowego  (wielu z Was pewnie go spędzi na swoich budowach blog budowlany - mojabudowa.pl).

 

 

 


JAKIE OKNO DO ŁAZIENKI?

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wynalazłam sobie kolejny problem, bo przecież wybór koloru dachu i okien to trochę za mało do myślenia dla takiej ruchliwej kobitki jak ja blog budowlany - mojabudowa.pl (czasem sobie myślę, że mam ADHD).

Tak poważnie, to ten problem wydaje się bardzo prozaiczny, ale muszę tę kwestię przemyśleć! Otóż nie daje mi spokoju moje okno w górnej łazience - jest dość duże jak na okno łazienkowe (wys. 1340, szer. 880) i tak sobie myślę, że może ono być trochę uciążliwe w codzinnym korzystaniu z rodzinnej łazienki blog budowlany - mojabudowa.pl - obok okna będzie wanna - wiadomo, że wieczorem, biorąc prysznic czy kąpiel, można takie okno zasłonić (planuję wszędzie drewniane żaluzje), ale w ciągu dnia kłopotliwe może być korzystanie z toalety blog budowlany - mojabudowa.pl - widoczek akurat na przyszły dom sąsiadów! Dla mnie skręcenie i odkręcenie żaluzji to nie problem, ale wiem, że moi kochani chłopcy te żaluzje będą mieli zawsze skręcone, co doprowadzać mnie będzie do szewskiej  pasji!!!

Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami - mleczna/ piaskowa szyba (tak robimy w toalecie na dole, ale to bardzo małe okno), szyba z ornamentem czy zwykła szyba (później można np. nakleić na nią specjalną folię). Okno wychodzi na północ, więc za dużo świała wpadać tu nie będzie - w przypadku mlecznej/piaskowej szyby tego światła będzie jeszcze mniej! Jakie rozwiązania, Drodzy Blogowicze, macie lub planujecie w swoich domkach? Będę wdzięczna za podpowiedzi - może są jeszcze jakieś inne pomysły?


KOLOR OKIEN - ZMIANA PLANÓW

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czasem zastanawiam się nad tym, ile razy człowiek może zmieniać decyzję w czasie trwania budowy blog budowlany - mojabudowa.pl. Jeszcze nie tak dawno temu pisałam, że  na 90% zamówimy okna Vetrex-u w kolorze jasny dąb. Myślałam nawet, że podczas pobytu w kraju już je zamówimy. Niestety, mojemu mężowi ten kolor się nie podoba, jest wg niego zbyt jasny! W tym momencie szlak trafił całą moją wizję elewacji, bo białego domu też nie chce mieć z czysto praktycznego względu  blog budowlany - mojabudowa.pl.

Miało być tak: okna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa - jasny dąb, elewacja biała/brudna biel, dachówka ciemny brąz. W sumie podobała mi się wizualizacja naszego i tego chciałam się trzymać.

Jednak trzeba było dojść do jakiegoś porozumienia! Na szczęście obojgu  nam spodobał się nowy kolor winchester.

Zrobiliśmy też wycenę okien w Oknoplaście Kraków - niestety, okna tej firmy kosztowałyby nas o 3 tys. zł więcej niż okna Vetrex-u przy porównywalnym standardzie obu firm, dlatego też zrezygnowaliśmy z tej oferty.

Kolor winchester podoba mi się dlatego, że jest on bardziej zbliżony do naturalnego koloru drewna - ciemniejszy od jasnego dębu, ale jaśniejszy od dębu złotego blog budowlany - mojabudowa.pl. Po raz pierwszy zwróciłam na niego uwagę dzięki blogowi Moniki (M.M. Alabaster).

Pożyczyłam kilka fotek z netu, by choć odrobinę przybliżyć Wam ten kolor:

mojabudowa.pl - blog budowlany

To zdjęcie pochodzi z dziennika pewnej forumowiczki (mam nadzieję, że się nie obrazi), właścicielki okien w kolorze winchester - oczywiście aparat trochę przekłamuje faktyczną barwę.

Jeszcze 2 zdjęcia z tego samego dziennika:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Winchester:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Drzwi w kolorze winchester z OknoPlastu:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Jak widać na powyższych zdjęciach, trudno oddać faktyczny kolor, ale w rzeczywistości naprawdę nam się podoba. Mam tylko nadzieję, że to już będzie ostateczna decyzja blog budowlany - mojabudowa.pl.

O dalszych zmianach dotyczących elewacji i dachówki - w innym wpisie.  Pozdrawiam!

 


DZIAŁKA ROGOWA - PYTANIE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, gdzieś ostatnio usłyszałam, że właściciele działek rogowych zobowiązani są do tego, by postawić "płot reprezentacyjny" z obu stron działki, tzn. od frontu i z boku blog budowlany - mojabudowa.pl.

Na razie mamy tylko jedną drogę gminną od frontu domu, ale w planach jest jeszcze droga osiedlowa przebiegająca wzdłuż naszego tarasu.

Dla lepszego rozeznania wklejam projekt domu:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Do tej pory żaden bezpośredni sąsiad nie wybudował się. Oznacza to, że cały płot wokół domu musimy zrobić sami. Planowaliśmy zatem dać siatkę z 3 stron, a ładny, "reprezentacyjny płot" z furtką tylko od frontu. Garaż mamy z tyłu domu (w piwnicy) - w ubiegłym roku dostaliśmy zgodę na wjazd do garażu z przyszłej drogi osiedlowej (od tej strony będzie też brama wjazdowa).

Moje pytanie brzmi - czy faktycznie musimy postawić "płot reprezentacyjny" z obu stron działki? Czy możemy zrobić tak, jak wcześniej planowaliśmy - siatka z 3 stron (w tym od strony drogi osiedlowej brama wjazdowa), a płot z furtką tylko z przodu domu?

Na koniec dodam, że w czasie naszego urlopu udało nam się kupić słupki z odzysku do wykonania płotu z siatki - dzięki temu znacznie zmniejszymy koszt ogrodzenia blog budowlany - mojabudowa.pl.

Niestety, za ogrodzenie nie możemy się jeszcze zabrać właśnie  ze względu  na tę przyszłą drogę - nie wiemy, o ile podniesie się poziom drogi w stosunku do naszej działki.

Drodzy Blogowicze, proszę Was o informacje na temat działek rogowych i ich ogrodzenia!