Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
758763 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

POZDRAWIAM Z POLSKI:)

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Korzystając z chwili spokoju i odpoczynku, przesyłam wszystkim blogowiczom serdeczne pozdrowienia! Nasz urlop z dnia na dzień staje się coraz krótszy - niestety - wszystko, co dobre, szybko się kończy blog budowlany - mojabudowa.pl!!! 

Mąż cały czas walczy z budową (nadzoruje fachowców, dostarcza potrzebne im materiały), a ja na chwilkę wyskoczyłam do rodziców, dzięki czemu mogę teraz korzystać z Internetu.

Praca na naszej budowie wre - obecnie działają dwie ekipy - hydraulicy i ekipa od wentylacji mechanicznej, we wtorek natomiast powinna pojawić się firma, która zrobi wylewki.

Mamy mały poślizg, ponieważ we wtorek wylatujemy do Irlandii i pewnie tych wylewek już nie zobaczymy, ale do tego jesteśmy  przyzwyczajeni blog budowlany - mojabudowa.pl, więc nie ma wielkiej tragedii. Trudno nam jednak myśleć o powrocie, gdy tutaj tyle się dzieje!  Naprawdę coraz ciężej wraca się do "domu". 

Dokładną relację z naszego pobytu w kraju zdam później, a tymczasem pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę udanego sezonu budowlanego blog budowlany - mojabudowa.pl!


INSPIRACJE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wrzucam kilka  łazienkowych inspiracji, ponieważ sama już nie wiem, co i gdzie mam w swoim komputerze. Tutaj najszybciej wszystko znajdę, a przy okazji może komuś też coś wpadnie  w oko.

Z pewnością chcę, by w naszej gościnnej łazience znalazła się kabina bezbrodzikowa (łazienka Joasi utwierdziła mnie w tym przekonaniu), na szczęście w tej kwestii mąż podziela moje zdanie w 100% blog budowlany - mojabudowa.pl. Bardzo podobają nam się również baterie podtynkowe, np. takie:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

W rodzinnej łazience ( z wanną  prostokątną) widziałabym takie podtynkowe baterie:

mojabudowa.pl - blog budowlany

To jest piękne, ale lepiej wolę nie sprawdzać, ile kosztuje:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Wciąż jeszcze zastanawiam się nad dwiema umywalkami u góry -bardzo mi się to podoba, ale ceny umywalek i baterii, które chciałabym mieć w swojej łazience nie należą do najprzyjemniejszych, a przy dwóch umywalkach wszystko trzeba mnożyć razy 2 blog budowlany - mojabudowa.pl. To nie brzmi optymistycznie!

Dla porównania wrzucam tu sobie zjęcia z dwiema i jedną umwalką:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

I jedna umywalka:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Sama już nie wiem - podobają mi się obie wersje. Myślę, że jak wybiorę dwie umywalki, to nie będę mogła zaszaleć, natomiast, gdy będzie tylko jedna, to wówczas więcej kasy będzie można wydać.......Istnieje  też jeszcze opcja z jedną umywalką i dwiema bateriami - zdjęcie nr 2.  No i bądź tu babo mądra blog budowlany - mojabudowa.pl!!!

W związku z tym, że kabina prysznicowa będzie w łazience gościnnej, to w rodzinnej stawiamy na wannę z parawanem nawannowym, np. coś takiego:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Na koniec wrzucę sobie jeszcze przykładowe zdjęcia małych umywalek (do łazienki gościnnej):

mojabudowa.pl - blog budowlany

Lub taka:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tu muszę się jeszcze zastanowić nad tym, czy będzie zwykła bateria stojąca umywalkowa czy znowu podtynkowa blog budowlany - mojabudowa.pl

Te wszystkie decyzje są bardzo trudne, a hydraulik musi wcześniej wiedzieć, co i jak przygotować. W sumie jest jeszcze troszkę czasu, więc liczę na to, że w końcu podejmiemy jakieś decyzje! W chwili obecnej odliczamy dni do wyjazdu, gdyż nie możemy się doczekać kolejnej wizyty w naszym domku!!! Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli blog budowlany - mojabudowa.pl.

 

 

 

 


CO Z TĄ POGODĄ???

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Powoli zaczynamy się strasznie denerwować! Do wyjazdu zostało zaledwie 5 dni, a zima wciąż trzyma blog budowlany - mojabudowa.pl. Ślędzę Wasze blogi i widzę, jak pogoda zatrzymuje Wasze budowy!

Dlaczego zima stulecia musiała być akurat w tym roku??? To niesamowite, ale nawet tutaj, w Irlandii, jest zimno jak na marzec -  rano mamy szron na trawnikach,  mroźne wieczory i poranki. Natomiast piękne żonkile  o tej porze roku z reguły już cieszyły oko swoim wyglądem, a tymczasem jest ich wciąż niewiele! Dobrze, że chociaż nie pada!

Boimy się, że przylecimy do Polski na urlop i stracimy zaplanowany czas...Tak to jest, jak się buduje na odległość...Jednak wydawało się, że druga połowa marca to już dobry termin na wykonanie hydrauliki i wylewek, a tymczasem pogoda trzyma w napięciu jak najlepszy thriller!

Kochani, czy ktoś z Was wie, jak to długo jeszcze potrwa? Czy można robić wylewki w tak niskich temperaturach? Na pocieszenie i sobie, I Wam, Drodzy BlogowiczeWIOSNY życzę!!!


ZASTANAWIAMY SIĘ NAD REKUPERATOREM

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Odnośnie solarów podjęliśmy już decyzję - zrobimy tak, jak radziliście, Drodzy Blogowicze, a więc założymy instalację pod solary, a w przyszłości, gdy będą one np.dotowane, zainstalujemy je na naszym dachu blog budowlany - mojabudowa.pl.

Przy okazji problemu z solarami wynikło jeszcze coś zupełnie innego! Otóż wcześniej nie braliśmy w ogóle pod uwagę rekuperatora.

Dzięki Waszym komentarzom przyjrzeliśmy się tej sprawie bliżej. Poczytałam na forum o rekuperacji w domu, znalazłam też fajny artykuł na ten temat  w gazecie "Budujemy dom" (ABC -instalacje domowe) i doszliśmy do wniosku, że chyba warto zainwestować w rekuperator!

Piszę chyba, ponieważ do końca nie jesteśmy jeszcze przekonani - będziemy na pewno rozmawiać o tym z naszym hydraulikem!

Zmieniając nasz projekt, zrezygnowaliśmy m.in. z komina wentylacyjnego, a więc, decydując się na rekuperator na tym etapie, nic byśmy nie stracili.

Poza tym, mieszkając od kilku lat w Irlandii, jesteśmy przeczuleni na punkcie złej wentylacji i wilgoci/grzyba w domu!!! Obecnie mamy w każdym pomieszczeniu kratkę wentylacyjną, którą trzeba zamykać, gdy jest zbyt zimno na zewnątrz. Mimo tych wszystkich kratek, co jakiś czas na suficie pojawiają się czarne plamy wilgociblog budowlany - mojabudowa.pl.

W sumie taki rekuperator to dość kosztowna inwestycja, ale myślę, że warto dać każde pieniądze za komfort, jaki dzięki temu uzyska się w domu.

A oto fragment artykułu z gazety, o której pisałam wyżej:

 

Wentylację grawitacyjną uważa się za najtańszą, ale słyszy się też, że jest droższa od mechanicznej. Jak jest naprawdę?

  W domu o powierzchni ok. 160 m2, w którym jest wentylacja grawitacyjna, łączna powierzchnia wszystkich otworów wywiewnych może wynosić nawet 1 m2!

Wyobraźmy sobie, że wszystkie kominy czy kratki domowej wentylacji grawitacyjnej łączymy w jedną wielką kratkę wywiewną i umieszczamy w suficie pośrodku salonu.

Przez wszystkie chłodne dni, kiedy kosztem sporych nakładów ogrzewamy dom, wentylacja wydmuchuje ciepłe powietrze przez otwór wielkości blatu sporego stołu!

I zgodnie z przepisami nie wolno tego otworu niczym zatkać. To dlatego właśnie wentylacja grawitacyjna, choć tańsza w wykonaniu, w eksploatacji okazuje się droższa od nowoczesnej wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (droższej inwestycyjnie).

 

Oczy na sprawę rekuperatora otworzył mi AksamitkaBolesławiec, przytaczając w komentarzu podobne porównanie. Decycję podejmiemy jednak dopiero po rozmowie z hydraulikiem, bo - jak wiadomo - takie inwestycje trzeba sobie dobrze przemyśleć!

Mile widziane Wasze opinie na temat rekuperatora blog budowlany - mojabudowa.pl. Pozdrawiam!