Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
758762 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237
 

NATURALNIE PIĘKNE...

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czytałam jakiś czas temu u Majoliki, że przechodziła różne stadia zafascynowania rozmaitymi stylami wnętrz i jak bumerang wróciła do loftów...

Coś w tym jest - ja bynajmniej mam podobnie. Może to dlatego, że tak długo się budujemy, że wciąż żyję marzeniami wnętrzarskimi, a nie rzeczywistym urządzaniem naszego domu?

Śledzę różne blogi i widzę, że zmienia się często gotowe zrobione przez samych wnętrz, ogólne koncepcje i założenia, że inspiracje, które oglądam na blogach, nie zawsze idą w parze z tym, co się widzi poźniej...

Myślę, że największym wrogiem  takiego stanu rzeczy jest zwykłe zderzenie z rzeczywistością, czyli pospolity brak kasy na  wykończeniówkę.

Zazwyczaj inspiracje są piękne, szukamy materiałów z górnej półki, wybieramy wszystko to, co najlepsze - póki daleko do wykończeniówki, ale jak przychodzi co do czego... - i tego się strasznie boję sad. Może właśnie dlatego wolę marzyć?

Wiem, że z jednej strony wykończeniówka to najlepszy etap budowy własnego domu, ale z drugiej niesamowicie zobowiązujący - zaczyna ogarniać nas panika, czy aby na pewno wszystko do siebie pasuje?????

Wracając do stylów - gdy zaczynałam budowę wymarzonego domku, byłam na etapie ubóstwiania beżów i brązów - cały swój dom widziałam w tych kolorach ziemi, styl raczej klasyczny, ale to było naprawdę dawno temu...

Potem przyszedł czas na minimalizm - podobało mi się wszystko, co proste i kanciaste, co niezagracone, puste... I chyba z czasem zaczęłam nie lubić tej zimnej współczesności, skoro zwróciłam uwagę na wnętrza w stylu glamour  - pełne przecież wyszukanych form, barokowych kształtów, blasku...

Dziś lubię eklektyzm - połączenie różnych stylów, starego z nowym, ale tutaj trzeba być naprawdę dobrym w te klocki, by nie zrobić ze swego domu kiczowatego cyrku na kółkach!!!!

Od jakiegoś dobrego już czasu niezmienne w moich wyobrażanych wnętrzach pozostają - jasne tło, czyli biele i szarości, kolory tylko w dodatkach, czarna ściana, pasiasta tapeta, białe drzwi i listwy przypodłogowe i jak najwięcej naturalnych materiałów - cegła, szkło, drewno.

Cegła będzie na pewno w salonie - kominek i ściana tv, a poza tym zagości ona też w sypialni w postaci ścianki działowej do garderoby (część niezamurowanego komina już jest).

Na dzień dzisiejszy marzą mi się  do tej cegły drewniane meble...

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Są to meble indyjskie Belbazaar - naturalnie piękne, proste, bez zbędnych dodatków - mają jednak jedną wadę - są dość drogie.....

 


W ZIMOWEJ ODSŁONIE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś wrócił nasz syn marnotrawny z Polski - na pocieszenie, że my nie mogliśmy z nim lecieć, przywiózł nam kilka fotek naszego domku - w zimowej odsłonie smiley

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Co nowego u nas?

W sumie powoli planujemy wiosenny urlop - najprawdopodobniej w maju polecimy do Polski, być może zrobimy elewację albo zajmiemy się ogrzewaniem - zdecydowaliśmy, że jednak będzie gaz, ale w razie czego przygotujemy się też na drugi piec - taki wielofunkcyjny.

Czasu ciągle mi brak - praktycznie pracuję siedem dni w tygodniu...

Ostatnio kupiłam kilka nowych pierdółek do domu, ale nawet nie mam kiedy porobić tym drobnostkom zdjęć.

Ponadto Tomek sprawił mi ogromną niespodziankę i zamówił przystawki do KA - maszynkę do mielenia mięsa i tarki yes, a Fabio przywiózł z Pl książkę kucharską KA, którą otrzymałam od polskiego dystrybutora - sklepu Vivamix.

Znalazłam fajny sklep z drewnianymi meblami - koniecznie muszę wrzucić kilka inspiracji - chyba wykorzystam to, że mam wolny wieczór, komputer i dobrego drinka i zrobię kolejny wpiswink.

Buziaki kiss

 


WYBÓR PANELI

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie wiem, czy pamiętacie, jak kiedyś pisałam o moim boju z mężem w sprawie podłogi w naszym domu... To był naprawdę gorący temat - on chciał wszędzie kafelki, łącznie z salonem, a ja drewno.

Po przemyśleniu wielu rzeczy postawiliśmy na podłogówkę - jak podłogówka, to deski automatycznie odpadły i Tomka kafle wyszły na wierzch!

Wiem, że gres jest najlepszy na podłogówkę i wiem też, że są piękne kolekcje, które i mnie się wizualnie podobają, ale ja jakoś tak za kaflami nie przepadam - są według mnie mało przytulne i zimne w odbiorze - takie mam skrzywienie.

W końcu Tomek się zlitował i poszliśmy na kompromis - na całym dole będą te same panele (łącznie z kuchnią). Na 90 % wybierzemy firmę Balterio.

Panele te już kilka lat temu polecał nam znajomy, który sprzedawał podłogi. Czytałam też opinie na ich temat - są zadowalające, a co najważniejsze - nadają się na podłogówkę!

Marzy mi się, by podłoga i schody były w kolorze okien - czyli takim naturalnym dębie. Drzwi i listwy przypodłogowe będą białe.

Moim zdaniem panele z dwustronną V-fugą najbardziej przypominają swoim wyglądem deski, choć wiem, że drewno to drewno, a panele to tylko ich sztuczna imitacja, ale nie wszystko w życiu można mieć tak, jakby się tego chciało!

Zdaję sobie sprawę z tego, że kolor w monitorze komputera zawsze będzie przekłamany, dlatego w czasie kolejnego urlopu będę musiała sobie pooglądać te panele na żywo.

Kolor mojego okna (winchester):

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

PRZEGLĄD PANELI BALTERIO POD WZGLĘDEM KOLORU:

1. Tradition Sapphire  - Dąb Legacy (v-fuga heblowana nieregularnie)

blog budowlany - mojabudowa.pl

2. Magnitude - Dąb Superior (4-stronna v-fuga, struktura drewna)

blog budowlany - mojabudowa.pl

3. Senator - Dąb Naturalny (bez v-fugi)

blog budowlany - mojabudowa.pl

4. Tradition Duo - Dąb Naturalny (2-stronna v-fuga)

blog budowlany - mojabudowa.pl

5. Tradition Duo - Dąb Próżniowy (2-stronna v-fuga)

blog budowlany - mojabudowa.pl

5. Tradition Quatro - Dąb Próżniowy (4-stronna v-fuga)

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Na podstawie zdjęć pochodzących z netu najbardziej skłaniam się ku panelom z serii Tradition Duo - kolor dąb naturalny z dwustronną v-fugą - koniecznie muszę je zobaczyć na żywo i przyłożyć taki panel do okna yes.

 

Na koniec wpisu pragnę serdecznie powitać na naszym blogu Magdę (magdadaniel), która wróciła do nas po dłuuuuuuuuuuugiej nieobecności cheeky.  Witamy, Madziula kiss


ZALEGŁOŚCI

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dopiero dziś udało mi się zajrzeć na blog!

Kochani, bardzo mi się spodobała Wasza akcja "Ujawniamy się"  smiley.

Większość z Was już  "znam" - nie wszędzie udało mi się zostawić komentarz, ale mam naprawdę duże zaległości, więc proszę o wybaczenie.

  Postaram się w najbliższym czasie jakoś to wszystko ogarnąć!

Kiedyś pokazywałam Wam naszego syna w mundurku - jego już znacie, więc teraz przedstawiam się Wam ja z mężem, czyli Kasia i Tomek cheeky

(zdjęcia robione w listopadzie w czasie naszej romantycznej wycieczki z okazji 10 rocznicy ślubu):

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko kiss