Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
755819 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

U NAS TEŻ ZIMA !!!

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rano, gdy wstałam, taki oto widok ujrzałam za oknem:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Wiem, że śniegu jest niewiele, ale tutaj to i tak niezła sensacja blog budowlany - mojabudowa.pl.

Rano poczułam się dosłownie jak w Polsce!

Przed chwilą dostałam sms-a ze szkoły syna, że niektórzy uczniowie piszą do rodziców, iż w związku z opadami śniegu lekcje są odwołane - dyrekcja podkreśla, że to nieprawda!

  W ubiegłym roku w związku ze sporym mrozem i śniegiem na drogach minister edukacji zawiesił zajęcia na tydzień - ciekawe, jak to będzie w tym roku - zapowiadają w Irlandii mrozy do -16 stopni!!! 

Najgorsze jest jednak to, że te domy nie są przystosowane do takiej pogody - w zeszłym roku przez tydzień nie mieliśmy wody, bo nam zamarzła w rurach i ogrzewania, bo piecyk nie wyrobił blog budowlany - mojabudowa.pl.   Już się boję, bo to nie są tutaj żarty! Ubiegłoroczna zima była najostrzejsza od ponad 40 lat, a teraz mam byc jeszcze gorzej blog budowlany - mojabudowa.pl. Mam nadzieję, że damy radę!

 Na koniec pokażę Wam moje pierwsze świąteczne akcenty w domu:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Pozdrawiam Was ciepło z zimowej Irlandii !!!


KOLEJNOŚC PRAC WYKOŃCZENIOWYCH

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Porządkując swoje dokumenty w naszym komputerze, natrafiłam na fajny artykuł z Muratora - kiedyś sobie go skopiowaliśmy i pomyślałam, że może komuś jeszcze się przyda blog budowlany - mojabudowa.pl.

Miłej lektury!!!

Prace wykończeniowe wymagają doskonałych zdolności organizacyjnych lub precyzyjnego harmonogramu prac. Najlepiej gdy ma się jedno i drugie.

Do wykańczania wnętrz przystępujemy wówczas, gdy dom jest doprowadzony do stanu surowego. Najczęściej przed wykańczaniem wnętrz montuje się okna i drzwi zewnętrzne, choć nie jest to regułą. Ponieważ wiele prac musi być prowadzonych w temperaturze powyżej 5°C, najkorzystniej jest zaplanować początek wykańczania na wiosnę. Nie trzeba będzie wówczas robić zimowej przerwy.

Etap 1. Planowanie

Jest to etap najważniejszy, bo od niego zależy powodzenie wszystkich kolejnych. Przede wszystkim należy ustalić, jaki wybieramy rodzaj ogrzewania, jakie materiały wykończeniowe zastosujemy i w co planujemy wyposażyć dom (na przykład system alarmowy, kominek, sauna). Trzeba miec już orientację co do urządzenia wnętrz. Gdy otrzymamy już projekty rozprowadzenia poszczególnych instalacji, na wszelki wypadek powinniśmy je ze sobą porównać i sprawdzić, czy wzajemnie nie kolidują.

Etap 2. Pierwsze prace instalacyjne

Wykańczanie rozpoczynamy od rozprowadzenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Równocześnie prace mogą przeprowadzać elektrycy – rozprowadzać przewody podtynkowe (elektryczne, telefoniczne, systemu alarmowego). Zasada jest taka, że wszelkie instalacje, które mają pozostawać niewidoczne, montujemy przed wykańczaniem. Te, których przewody i urządzenia będą widoczne – po zakończeniu niektórych prac wykończeniowych.

Etap 3. Tynkowanie

Tynki wewnętrzne można kłaść jeszcze przed zamknięciem budynku, ale pod warunkiem że instalacje będą rozprowadzone, dach pokryty (choćby wstępnie – folią lub papą), a temperatura nie spadnie poniżej 10°C. Gdy z tynkowaniem startujemy na jesieni, najlepiej wstawić najpierw okna wraz z parapetami i drzwi. Jeżeli wcześniej zamontowane zostały grzejniki i uruchomiliśmy ogrzewanie, aby podsuszyć nieco mury, teraz konieczny będzie ich demontaż. W pierwszej kolejności są tynkowane sufity, następnie ściany, a na końcu otwory drzwiowe i okienne oraz wszelkie wnęki w ścianach. Świeżo ułożonych tynków nie powinno się sztucznie dosuszać, przyspieszy to wprawdzie ich wiązanie, ale również spowoduje gwałtowny skurcz, którego rezultatem będą rysy i pęknięcia. Ściany można wykończyć również płytami gipsowo-kartonowymi lub gipsowo-włóknowymi. Okładzinę z płyt robi się zawsze po zamocowaniu okien, parapetów wewnętrznych i drzwi. Jednak ten rodzaj okładziny ściennej wykonuje się dopiero wówczas, gdy są ułożone podkłady podłogowe.

Etap 4. Izolacja podłóg

Na oczyszczoną z kurzu i śmieci powierzchnię stropów (często wyrównaną cienką warstwą betonu) układa się folię i izolację ze styropianu, polistyrenu ekstrudowanego lub wełny.

Etap 5. Rozprowadzanie instalacji c.o.

W trakcie układania płyt izolacyjnych, a konkretnie drugiej ich warstwy, rozprowadza się instalację centralnego ogrzewania. Wyprowadza się też podejścia do grzejników. Trzeba przy tym pamiętać, że grubość podłogi zwiększy się o grubość podkładu i posadzki.

Etap 6. Układanie podkładu podłogowego

Jeśli izolacje, instalacja c.o. lub instalacja ogrzewania podłogowego są już ułożone, przychodzi czas na warstwę podkładu podłogowego. Najczęściej stosuje się do tego gotowe zaprawy podkładowe. Zamiast tradycyjnego podkładu można zrobić tak zwany suchy jastrych, czyli podkład ze specjalnych płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych układanych na posypce wyrównującej.
Uwaga! Podkłady podłogowe muszą być zrobione, zanim zaczniemy budować szkieletowe ściany działowe.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Etap 7. Wykańczanie skosów poddasza

Jeżeli w domu jest poddasze użytkowe, właśnie teraz, gdy zakończono większość mokrych prac, przychodzi pora na jego wykończenie.

Etap 8. Wyrównanie podłóg

Jeśli powierzchnia podłóg nie jest idealnie równa, warto ułożyć na niej tak zwany podkład samopoziomujący. Należy jednak pamiętać, że powinna być zrobiona co najmniej sześć tygodni przed układaniem posadzek.

Etap 9. Okładziny ceramiczne

W tych pomieszczeniach, w których na podłogach mają się znaleźć płytki ceramiczne, nie warto robić wylewek samopoziomujących. Powierzchnia podkładu nie musi być bowiem idealnie gładka. Ściany trzeba zazwyczaj wstępnie otynkować, najlepiej tynkiem cementowym. W miejscach mokrych, na przykład wokół wanien, brodzików i umywalek, oraz na podłodze łazienki warto przed przyklejaniem płytek ułożyć warstwę płynnej folii izolacyjnej.

Etap 10. Malowanie lub tapetowanie

Kiedy tynki są już suche, można rozpocząć malowanie albo tapetowanie. Najpierw maluje się sufity, a dopiero później ściany. Nakłada się zazwyczaj dwie warstwy farby. Schną one nie dłużej niż dwa dni. Malowanie można też zrobić w późniejszym terminie, gdy będą już ułożone posadzki i zamontowane futryny drzwi wewnętrznych.

Etap 11. Montaż instalacji gazowej

Pracę tę wykonuje się, jeżeli przewidujemy wyposażenie domu w kocioł gazowy. Przepisy nakazują, by rury instalacji gazowej były rozprowadzone po powierzchni ścian.

Etap 12. Układanie posadzek

Przed ułożeniem posadzek (paneli,­ parkietu, wykładziny itp.) trzeba sprawdzić, czy podłoga jest już wystarczająco sucha. Ma to szczególne­ znaczenie w przypadku posadzek drewnianych. Wilgotność podkładu nie może przekraczać 3%. Wraz z posadzkami montuje się schody drewniane lub wykańcza schody żelbetowe.

Etap 13. Montaż drzwi wewnętrznych

Zaraz po ułożeniu posadzek można rozpocząć osadzanie ościeżnic drzwi wewnętrznych. Jeśli zamierzamy położyć na podłodze wykładzinę, to wygodniej będzie zamontować drzwi w pierwszej kolejności.

Etap 14. Instalacja wyposażenia

Ostatnie prace to montaż wszelkich elementów wyposażenia domu. Podsumowaniem prac wykończeniowych będzie przeprowadzenie prób funkcjonowania instalacji oraz wszelkich urządzeń i ewentualne poprawki. Na koniec zostaje najmilsze zajęcie, czyli meblowanie i aranżacja wnętrz.

 


OTWORY OKIENNE ZABEZPIECZONE

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W czasie swojego urlopu zrobiłam sporo, ale nie zdążyłam zabezpieczyc otworów okiennych na górze - deski były poodbijane, bo  różne ekipy pracujące w naszym domu potrzebowały więcej światła i przeciągu blog budowlany - mojabudowa.pl.

Ubiegły weekend był zatem pracowitym weekendem dla mojej teściowej i jej przyjaciela - wczoraj teściowa oznajmiła, że wszystkie okna są już zabite - wiatr nie hula i deszcz nie zacina blog budowlany - mojabudowa.pl.   Niestety, zdjęc nie mam, ale wszyscy wierzymy na słowo, prawda?

Wpis Edytki zainspirował mnie do tego, by przy tej okazji podziękowac teściowej i Panu Leszkowi  za to, że nam pomagają i cały czas doglądają nasz dom blog budowlany - mojabudowa.pl

DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!! blog budowlany - mojabudowa.pl

Zdałam sobie też sprawę z tego, że zima zbliża się wielkimi krokami i niedługo są święta - jak ten czas szybko leci blog budowlany - mojabudowa.pl.   Pozdrawiam Was cieplutko!


MIĘDZY WIATROŁAPEM A KORYTARZEM...

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

marzą mi się przeszklone drzwi blog budowlany - mojabudowa.pl - po pierwsze, żeby mój klaustrofobiczny wiatrołap nie wydawał się taki malutki, po drugie - żeby go doświetlić w możliwie maksymalny sposób - w sieni brak okna! 

Tak sobie myślę, że dodatkowe światło plus przezroczyste drzwi powinny pomóc temu pomieszczeniu, nie chcę bowiem, by było ciasną, zamkniętą klitką!

Szukam od jakiegoś czasu fajnych przeszklonych, w miarę nowoczesnych drzwi, ale na razie nic godnego uwagi nie znalazłam -najwięcej jest takich w stylu angielskim, ze szprosami, ale nie wiem, czy takie akurat będą mi pasowały, choć powiem Wam po cichu, że zaczynam czuć miętę do tej angielszczyzny blog budowlany - mojabudowa.pl.

Mój wiarołap (znany Wam już ze wcześniejszych fotek, ale co tam, innych ujęć nie mam):

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dla tych, którzy dopiero od niedawna tu zaglądają, wklejam mój wcześniejszy wpis pt. "SPOSÓB NA MAŁY WIATROŁAP":  

http://www.kasiaros.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&id=28087&#i_28087

Kilka inspiracji:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Szkło chciałabym raczej zupełnie przezroczyste blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

(supcio piesek)

Trochę w stylu angielskim blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany  ach.........blog budowlany - mojabudowa.plmojabudowa.pl - blog budowlany

 

Właśnie znalazłam coś, co najbardziej by mi odpowiadało, tyle że u mnie pojedyncze skrzydło, niestety blog budowlany - mojabudowa.pl:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Gdyby rzuciły Wam się w oczy jakieś ciekawe przeszklone drzwi do mojego wiatrołapu, to proszę o linki blog budowlany - mojabudowa.pl.  Pozdrawiam ciepło!!!