Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
758763 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237

NOWY ZAKUP KUCHENNY

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od dawna podobały mi się kolorowe oryginalne noże renomowanej firmy Taylor's Eye Witness, więc gdy  zobaczyłam je na żywo u szwagierki, to stwierdziłam, że kiedyś sobie takie sprawię do mojej kuchni blog budowlany - mojabudowa.pl.

Noże kupiłam w TK Maxx, a do tego udało mi się dostać specjalną magnetyczną deskę  również tej firmy, ale w innym sklepie - Meadows&Byrne - co najważniejsze - deska była przeceniona z 35 euro na 20 blog budowlany - mojabudowa.pl.

Sprawdziłam ceny tych noży na Allegro - tutaj dałam za wszystkie 23 euro - w Polsce nie dostałabym ich za takie pieniądze, więc naprawdę widzę, że  warto tu kupić wiele rzeczy zanim zjadę do kraju!!!

Ostatnio ze zgrozą zauważyłam jednak, że nie mam już miejsca na przechowywanie tego wszystkiego - w przyszłym roku powoli zacznę wywozić to do domu, bo inaczej  nawet TIR-em się stąd nie zabierzemy blog budowlany - mojabudowa.pl.

Oto mój nowy nabytek:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Noże są bardzo ostre i poręczne - naprawdę polecam blog budowlany - mojabudowa.pl.

 

 

Pozdrawiam cieplutko z zimnej, wietrznej i mokrej  Irlandii  blog budowlany - mojabudowa.pl


DOBRA WIADOMOŚĆ OD CAL-A :)

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, dzięki Waszej pomocy wybrałam już drzwi zewnętrzne do Antałka - najbardziej podobają mi się ( na dzień dzisiejszy blog budowlany - mojabudowa.pl) drzwi z firmy CAL nr 403:

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Dzięki Naszej Lilii 2 wiem, jak nasz dom będzie wyglądał z tymi drzwiami blog budowlany - mojabudowa.pl.

Sprawdziłam na forach opinie na temat firmy Cal - w większości przypadków są to opinie pozytywne.  Drzwi cieszą sie zatem dobrą renomą wśród drzwi drewnianych.

 

Przed chwilą dzwoniłam do firmy i dowiedziałam się kilku ważnych dla mnie rzeczy, których nie mogłam znaleźc na ich stronie:

PO PIERWSZE - CAL ma kolor winchester w standardzie (drzwi dębowe)  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PO DRUGIE - gwarancję dają na 2 lata

PO TRZECIE - dom nie musi byc ogrzewany, ale drzwi należy wstawic po tynkach wewnętrznych, drzwi muszą miec zadaszenie  (czyli u nas nie ma problemu)

 

Nie lubię jednak kupowac takich rzeczy, nie ujrzawszy ich wcześniej na żywo, toteż poczekam do następnego urlopu, pojadę do dealera i obejrzę te drzwi w realu - ciekawa jestem przede wszystkim koloru - czy jest on faktycznie zbliżony do moich winchesterów.  

Cena za same skrzydło wynosi 3840 zł netto, więc co najmniej 5 tys. trzeba za te drzwi liczyc blog budowlany - mojabudowa.pl.

 

Plan mam taki - pierwszy urlop w Polsce 2012

 

* wykonanie elewacji

* obejrzenie drzwi na żywo

* zrobienie kolejnej wizualizacji - tym razem  z elewacją

* zamówienie docelowych drzwi zewnętrznych

 

Kolejny urlop w Polsce 2012

* wstawienie drzwi zewnętrznych

* i inne (myślimy cały czas nad formą ogrzewania - jeśli zdecydujemy się na gazowe, to pewnie podłączymy je w czasie któregoś z urlopów w przyszłym roku)

 

Najbardziej cieszę się z informacji, że nie muszę kombinowac z kolorem drzwi blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Miłego weekendu wszystkim budującym życzę blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 


BUDOWA NA ODLEGŁOŚĆ

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kilka dni temu otrzymałam maila od Pani Moniki z  zapytaniem o to, jak to jest budowac na odległośc - sama byc może stanie przed takim rodzajem budowy i chciałaby wiedziec, na co zwrócic większą uwagę, a na co ewentualnie można przymknąc oko blog budowlany - mojabudowa.pl.

Postanowiłam odpisac na forum, gdyż taki wpis może przydac się wielu osobom decydującym się w ten sposób zbudowac swój wymarzony dom.

Sytuacja, jaka jest, każdy widzi - Polacy albo zaciągają kredyty, albo wyjeżdżają za granicę, by odłożyc trochę grosza i zrealizowac swe marzenia. Ci, którzy budują za swoje i mieszkają w kraju, należą, niestety, do nielicznych blog budowlany - mojabudowa.pl.

Pani Moniko, u nas było tak:

I ETAP - zakup działki, wybór, zmiany w projekcie, wszystkie sprawy papierkowe, umowa z wodociągami i Energą, zatrudnienie kierownika budowy, potrzebne zaświadczenia, zakup niektórych materiałów budowlanych - to wszystko  załatwiliśmy, będąc jeszcze w kraju. Wtedy nawet nie myśleliśmy o wyjeździe za granicę... Ten etap wymaga wielu czasu i poświęcenia - jest wyczerpujący, pieniądze znikają, mimo że budowa nawet nierozpoczęta!!!

II ETAP - wytyczenie budynku na działce, wykop i wylanie ław - wciąż jeszcze byliśmy w Polsce, ale już wtedy wiedzieliśmy, że budowa domu bez zaciągnięcia kredytu w naszej sytuacji finansowej będzie niemożliwa. Na tym etapie skończyły się oszczędności naszego życia, a byliśmy wtedy naprawdę świeżutkim małżeństwem...

III ETAP - wymurowanie budynku, zrobienie konstrukcji dachu - odeskowanie go i opapowanie, zabezpieczenie budowy na zimę - od tego momentu zaczęła się nasza przygoda z budową na odległośc - widzieliśmy tylko częśc wymurowanego domu, dach oglądaliśmy już  ze zdjęc przysłanych przez rodziców - budowy doglądał mój teśc z moim tatą. Myślę, że w czasie tego etapu nie trzeba byc od początku do końca w kraju, bo żadna ekipa nie wyrobi się z budową domu podczas urlopu - ważne jest to, by miec kogoś, kto będzie nadzorował prace murarzy i cieśli !!! Dodam tylko, że w czasie urlopu zakupiliśmy materiał.

IV ETAP - instalacje - elektryka - my mieliśmy to szczęście, że elektrykiem jest nasz sąsiad - on zrobił praktycznie wszystko pod naszą nieobecnośc, ale wcześniej (w czasie urlopu) omówliśmy szczegóły elektryki w domu.  Jeśli nie ma Pani kogoś sprawdzonego, to ten etap zrobiłabym w czasie urlopu.

V ETAP - tynki -  w czasie urlopu znaleźliśmy sprawdzoną ekipę od tynków. Zdecydowaliśmy się na tynki tradycyjne robione ręcznie. Nie śpieszyło nam się, więc panowie robili je u nas około jednego miesiąca (pod naszą nieobecnośc). Prac doglądała teściowa i wypłacała pracownikom transze po każdym wykonanym etapie - oczywiście najpierw dokładnie sprawdziła gładkośc i równośc tynków.  Z tynków jesteśmy bardzo zadowoleni - tutaj najważniejsi są fachowcy, ponieważ pseudo ekipa nawet w czasie naszej obecności może źle wykonac swoją pracę!

VI ETAP - instalacje - hydraulika i podłączenie wody do budynku, rekuperacja, wylewki - te prace działy się w czasie naszego urlopu, wcześniej oczywiście mieliśmy uzgodnione terminy z fachowcami.

VII ETAP - położenie dachówki - dekarze pracowali w czasie naszego urlopu, mimo to prace zostały wykonane źle i z poślizgiem, przez co nie zdążyliśmy zobaczyc skończonego dachu na żywo. Podczas kolejnego urlopu reklamowaliśmy położenie dachówki - reklamacja przyjęta i dach został poprawiony. Znowu widac, ile zależy od dobrej ekipy, a nie od tego, czy inwestor jest na budowie czy też go nie ma !!!

VIII ETAP - wstawienie okien i ich obróbka - w czasie naszego urlopu. Na miejscu sprawdziłam wszystkie okna, tylko jedno okno zostało wstawione później, gdyż przywieziono zły wymiar.  Okna od razu zostały obrobione tynkiem.

IX ETAP - kanalizacja - również w czasie naszego urlopu, ale były to prace zupełnie nieplanowane.

Na tym etapie zakończyliśmy prace w roku 2011. Nasza budowa ciągnie się praktycznie od roku 2007, więc nie mogę podac Pani kosztów budowy, gdyż dawno już straciliśmy rachubę. Wydaje nam się, że nie wydaliśmy więcej niż 200 tysięcy złotych, ale my budujemy metodą gospodarczą, a wiele materiałów zakupiliśmy jeszcze przed boomem budowlanym.

Pani Moniko, pyta Pani również o piwnicę.

Koszt piwnicy zależy przede wszystkim od położenia działki - u nas była ona konieczna, gdyż musielibyśmy nawieźc za dużo ziemi, by wyrównac teren - na pewno bardziej opłacało nam się zrobic piwnicę, niż zwozic ziemię i czekac kilka lat na jej ubicie się.

Poza tym warunki zabudowy nie pozwalały nam na przyklejenie garażu do bryły domu, a nie chcieliśmy garażu wolnostojącego - zatem dodatkowym plusem posiadania piwnicy jest to, że mamy w niej również garaż i jednocześnie więcej miejsca na działce blog budowlany - mojabudowa.pl.

Kolejnym plusem  jest to, że zyskaliśmy pokój na parterze, który w projekcie oryginalnym przeznaczony był na kotłownię.

Nie muszę się także martwic o ulokowanie pralki w łazience i o suszenie ciuchów - pralnię i suszarnię mam w piwnicy.

Jeśli ktoś ma duży dom, to piwnica jest faktycznie zbędna, ale w naszym przypadku jest cudownym rozwiązaniem - dzięki niej dom zyskał na dodatkowych pomieszczeniach w części mieszkalnej i większym ogrodzie blog budowlany - mojabudowa.pl.

Pani Moniko, budowa na odległośc nie jest łatwa, ale nie jest też czymś niewykonalnym! Wielu jest nas tutaj takich na blogu  - najważniejsze, to miec kogoś w kraju, kto podejmie się pilnowania i doglądania budowy oraz dobrze zaplanowac wszystkie prace.

Lepiej budowac dłużej, ale jak najwięcej robic w czasie urlopów. Jedno jest pewne - na takich urlopach Pani nie odpocznie, ale mnie dają one niezwykłą satysfakcję i niebywałą energię do tego, by dalej zbierac pieniążki na wymarzony dom.

W przyszłym roku planujemy jeszcze zrobic elewację ( w czasie urlopu), może ogrodzenie, chcemy też podłączyc wkład kominkowy i wstawic docelowe drzwi  zewnętrzne, a potem całą wykończeniówkę zostawiamy na powrót do kraju, gdyż większośc prac będzie wykonywał mój mąż blog budowlany - mojabudowa.pl.

Trzymam kciuki, proszę dac znac, jaką podjęliście decyzję!

********************************************************************************************

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za to, że tak rzadko tu zaglądam ostatnio, ale brakuje mi na to czasu blog budowlany - mojabudowa.pl - zdarza się, że wpadam do Was w odwiedziny i nie zostawiam komentarza, bo chcę jak najwięcej blogów zobaczyc blog budowlany - mojabudowa.pl.

Kasia


NASZA LILIA 2 - DZIĘKUJĘ!!!!!!

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochana,ale sprawiłaś mi niespodziankę!!!!

Bardzo, bardzo dziękujęblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl!!!!

Napisz koniecznie, w jakim programie można coś takiego zrobic blog budowlany - mojabudowa.pl.

Kochani, dziękuję Wam za wcześniejsze głosy. Teraz, dzięki Naszej Lilii, możecie zobaczyc drzwi na wizualizacji i zagłosowac!

 

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Teraz jest mi o wiele łatwiej podjąc decyzję w sprawie wzoru drzwi blog budowlany - mojabudowa.pl.

Ja już mam swoje typy,  a Wy?

 

Pozdrawiam ciepło blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

EDIT - KOCHANI, MAM PROBLEM Z DODAWANIEM KOMENTARZY - NIE MOGĘ KOMENTOWAĆ ANI U SIEBIE, ANI U WAS blog budowlany - mojabudowa.pl.

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE GŁOSY - CORAZ BARDZIEJ PRZEKONUJĘ SIĘ DO PROSTYCH DRZWI Z WIZUALIZACJI NR 3 blog budowlany - mojabudowa.pl.

BEATKO, OBEJRZAŁAM DRZWI Z FIRMY KMT - MAJĄ BARDZO ŁADNE WZORY, JEŚLI CHODZI O DRZWI W STYLU KLASYCZNYM, NIESTETY, Z BARDZIEJ NOWOCZESNYCH PODOBAJĄ MI SIĘ GÓRA DWIE PROPOZYCJE - ALE WINCHESTER JEST FAKTYCZNIE W STANDARDOWYCH KOLORKACH blog budowlany - mojabudowa.pl.

MAM NADZIEJĘ, ŻE PROBLEM Z KOMENTARZAMI SZYBKO SIĘ ROZWIĄŻE!!!!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAGLĄDAJĄCYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!