Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PROJEKT ANTAŁEK Z PRACOWNI ARCHETON - ZMIENIONY PRZEZ KASIĘ I TOMKA

offlinekasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ANTAŁEK w IGN Projekt
755819 odwiedzin | wpisów: 284, komentarzy: 7004, obserwuje: 237
 

ODMIERZANIE CZASU...

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

będzie teraz przyjemniejsze dzięki zegarowi, który sobie ostatnio kupiłam cheeky - jego miejscem docelowym jest ściana w kuchni, ewentulanie trafi na ceglany kominek.

NextHome - station wall clock:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - wracamy do kraju w 2013 yes


KOLORY ROKU 2012

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wszyscy fani koloru czerwonego powinni być w tym roku szczęśliwi, bo to właśnie tę barwę okrzyknięto kolorem roku 2012 laugh.

Ze strony urządzamy :

[...] Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu. Ten promienny odcień wytypowany został przez Colour Futures, zespół ekspertów marki Dulux.

Czerwony to kolor kapryśny i poważny, dynamiczny i delikatny. Na całym świecie czerwień ma własną symbolikę. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia oraz zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzona jest z namiętnością. [...]

Kolory wnętrz: czerwony

Czerwony użyty jako kolor ścian zawsze przyciąga uwagę i dominuje we wnętrzu. Czerwień motywuje do działania. We wnętrzach barwa ta stymuluje do zabawy, łączenia jej z innymi kolorami i materiałami, do tworzenia nowych, niespodziewanych aranżacji wnętrz i dekoracji ścian. Głębia Koralu sprawdzi się zarówno jako kolor dekoracji, jak również jako kolory ścian. Czerwony decyduje o wystroju wnętrza, rozgrzewa, może być kontrastem dla innych barw, wydobywając i podkreślając ich głębię. Czerwień we wnętrzach jest bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, jest łagodna lub zdecydowana - wszystko zależy od innych kolorów, z którymi zostanie zestawiona we wnętrzu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jednak nie tylko czerwony będzie królował we wnętrzach w nowym roku.

 

Amerykańska firma Pantone ogłosiła, że kolorem roku 2012 będzie "Tangerine tango" czyli mandarynkowy, a właściwie czerwono - pomarańczowy

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Poza tym na stronie We-dwoje znalazłam taki artykuł:

Modne kolory we wnętrzach na rok 2012

Najmodniejszym kolorem roku 2012 będzie indygo oraz cała paleta odcieni niebieskiego: od jasnych pasteli po głębokie granaty, a nawet fiolety. Często będzie się pojawiać zestawienie bieli i czerni.

Dla fanów naturalnych odcieni ciekawą propozycją będą rdzawe brązy, oranże, głębokie złamane odcienie żółci, mandarynki. Nowym kolorem jest zieleń, która najczęściej pojawia się w głębokich turkusowych, szmaragdowych i butelkowych odcieniach.
 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Kochani, nie bójmy się kolorów we wnętrzach wink. Ja osobiście cieszę się, że polskie wnętrza stają się bardziej odważne.

Lubię bawić się kolorami, ale zdecydowanie w dodatkach, dlatego u mnie tłem będzie biel i szarość, do których pasuje każdy z modnych tu kolorów. Moją ulubioną paletą barw są te z odcieni niebieskiego - indygo, granat, kobalt, fiolet.

Życzę kolorowego zawrotu głowy w urządzaniu Waszych domów cheeky!!!

 

 


ODCIĘCIE PRĄDU

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani, muszę Wam napisać, że przez ponad miesiąc nie mieliśmy w naszym domku prądu! Nie pisałam o tym wcześniej, bo wiem, że różni ludzie wchodzą na nasze blogi, a w naszym przypadku brak prądu w domu oznaczał brak alarmu frown

Jeszcze przed świętami teściowa pojechała na budowę sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i zaskoczyło ją to, że w domu nie ma prądu. Myślała, że to jakaś awaria.

Niestety, okazało się, że latem zapomniałam zapłacić rachunek za prąd surprise - wszystkie pisma z zakładu energetycznego przychodziły na adres mojej szwagierki. Problem w tym, że szwagierka sprzedała we wrześniu mieszkanie i powiadomienia o braku zapłaty nie dochodziły do mojej teściowej!

W końcu nowi lokatorzy starego mieszkania szwagierki oddali jej naszą pocztę - mieliśmy zadłużenie na ponad 350 zł plus nowy rachunek do zapłacenia no.

Teściowa natychmiast pojechała uregulować wszystkie rachunki, zapłaciła karę, zmieniła adres do korespondencji na swój i kilka dni temu podłączono nas znowu do prądu cheeky.

Na szczęście w czasie tego miesiąca bez ochrony alarmu nic się nie stało, nikt się nie włamał i cała ta historia dobrze się skończyła!

Po raz pierwszy w życiu pozbawiono mnie prądu za niezapłacone rachunki - cóż, mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy wink.

 

Kochani, wszystkim nominowanym do BLOGU ROKU 2011 serdecznie gratuluję!!!!

Ja już swoje głosy oddałam! Muszę jednak przyznać, że byłam rozczarowana tym, iż niektóre blogi na tej liście  w ogóle się nie znalazły!

Pozdrawiam ciepło, Kasia kiss


WPIS DLA NASZEJ LILII :)

autor: kasiaros blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dla kogo kuchnia zamknięta?

Zobacz także: Planujemy kuchnię

 • Powierzchnia kuchni jest wystarczająca, by zmieścić niezbędne szafki i urządzenia oraz stół.
 • Nie lubimy, by obce osoby „zaglądały nam do garnków”. Irytujące mogą być sytuacje, kiedy odwiedza nas inkasent sprawdzający stan wodomierzy, a najwygodniejsza droga do kotłowni, w której jest on zamontowany, prowadzi przez kuchnię albo gdy zapraszamy gości i chcąc spędzić czas z nimi, brudne naczynia ustawiamy na blatach.
 • Zamierzamy kupić do kuchni  „zwykłe” meble kuchenne i urządzenia. Nie traktujemy kuchni jako reprezentacyjnego miejsca w domu. Potrzebujemy za to intymnego – dla siebie i rodziny.
 • Nie mamy czasu, by stale zachowywać idealny porządek w kuchni i najzwyczajniej szkoda nam życia na pucowanie garnków, blatów, szafek.
 • Drażnią nas intensywne zapachy – nawet przy dobrej wentylacji i doskonałym okapie niektóre z nich będą się przez jakiś czasu utrzymywać w pomieszczeniu
 • Możemy sobie pozwolić na wydzieloną jadalnię lub ustawienie dużego stołu na rodzinne przyjęcia w innym miejscu.
 • Nie chcemy, aby całe domowe życie toczyło się w jednym pomieszczeniu – np. kuchni połączonej z salonem.
 • Kuchnia jest miejscem, w którym szukamy wyciszenia i czasu dla siebie. Lubimy gotować i jest to sposób na odreagowanie stresu.
 • Nie mamy czasu/nie lubimy codziennego wspólnego gotowania z innymi domownikami i tego, kiedy podczas przygotowywania posiłków ktoś „kręci się pod nogami” i zagląda do garnków.
 • Nie chcemy, by w otwartym pomieszczeniu były porozstawiane talerze, kubki i inne naczynia. O to może być łatwo, gdy w domu są dzieci, a w pokoju, na który otwiera się kuchnia – telewizor. Zawsze będą chciały coś zjeść przed ekranem.

Dla kogo kuchnia otwarta

Zobacz także: Kuchnia otwarta. Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem

 • Powierzchnia kuchni nie jest zbyt duża, a zależy nam na wstawieniu do niej większej liczby szafek, stołu, dużej lodówki.
 • Decydując się na otwarcie kuchni, stracimy jedną ścianę. Warto sprawdzić, czy to nie pozbawi nas możliwości funkcjonalnego ustawienia mebli. Jeśli w pozostałych ścianach są okna i drzwi (np. do spiżarni), może brakować miejsca na szafki. Te stojące mogą wprawdzie tworzyć wyspę lub półwysep na granicy pomieszczeń, ale wymagają wykończenia z obu stron.
 • Do kuchni będą przynajmniej dwa niezależne wejścia. Trzeba bowiem wziąć uwagę także to, że osoba starsza, chora lub niepełnosprawna musi o każdej porze dojść ze swego pokoju do kuchni, czyniąc to w sposób niekrępujący ją samą, domowników i gości.
 • Pomieszczenie, na które ją otworzymy, nie jest reprezentacyjną jadalnią (przyjmując oficjalnych gość skazujemy ich na oglądanie brudnych naczyń) ani holem (jeśli widok, jaki otwiera się po wejściu, to część robocza kuchni).
 • Nie pozbawimy się wygody i funkcjonalności – ilość miejsca potrzebnego do gotowania, zmywania, odstawiania nie będzie mniejsza, niż wynika z zasad ergonomii. Będzie też miejsce do przechowywania naczyń i zastawy stołowej (także tej odświętnej).
 • Można wygospodarować niekrępujące miejsce do „samoobsługowego” jedzenia. Pozwoli to nie tracić czasu na przenoszenie potraw do jadalni lub stołu.
 • Zależy nam na jednym, dużym, wielofunkcyjnym i przestronnym pomieszczeniu.
 • Podczas przygotowywania posiłków chcemy mieć stały kontakt z członkami rodziny i nie przeszkadzają nam ich rozmowy, kłótnie, włączony telewizor.
 • Stać nas na eleganckie meble kuchenne i dobrej klasy urządzenia oraz dopasowanie aranżacji części kuchennej do pomieszczenia, na które się ona otwiera.
 • Kuchnia i połączony z nią pokój mają być centrum domu, w którym toczy się rodzinne życie – tu chcemy spędzać czas, rozmawiając z domownikami, tu dzieci będą odrabiały lekcje, tu będziemy oglądać telewizję, przyjmować przyjaciół.

Informacje pochodzą ze strony Muratora.

Polecam także:

http://muratordom.pl/kuchnia/projekty-i-aranzacje/jak-polaczyc-kuchnie-z-salonem-kuchnia-otwarta-kuchnia-polotwarta,123_5064.html?cat=123

 

http://muratordom.pl/kuchnia/projekty-i-aranzacje/kuchnia-otwarta-czy-zamknieta,123_691.html

 

Lilijko, trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji yes


 
Pow. użytkowa: 112.8 m²
Pow. użytkowa: 142.9 m²
Pow. użytkowa: 138.9 m²
Pow. użytkowa: 96.7 m²